Detoxikace těla

 Detoxikace pomocí přístroje Mary Staggs  Detox

Body Detox představuje moderní, velice účinný a jednoduchý způsob, jak zbavit buňky toxinů a jak uvést naše energetické pole opět do rovnováhy. Je to praktická a jednoduchá detoxikační metoda,  která navozuje rovnováhu těla, mysli a ducha a přináší pevné fyzické i duševní zdraví.

Průkopnicí této metody je anglická doktorka naturopatie a homeopatka Mary Staggs, která se dlouhodobě věnuje metodám očisty těla (detoxikace)..

Podle čínské medicíny, která má více než 4 tisíce let starou tradici, existuje v lidském těle kolem 72 000 neviditelných energetických drah, které vedou tok životodárné energie a nabíjejí náš organizmus. Jestliže dojde na tomto vedení k poruše, či bloku, dochází k nedostatečné práci tělesných systémů a v konečném důsledku k zdravotním problémům.

Při zhoršené mirkocirkulaci jsou tkáně našeho těla nedostatečně zásobeny kyslíkem a živinami. Zároveň není zajištěn efektivní odvod odpadních látek a toxinů ven z těla  a náš organismus je toxickými látkami čím dál více zanášen. Toto postupné zanášení těla se obvykle odrazí ve zhoršené činnosti našich orgánů a projevuje se různými obtížemi či nemocemi.

 

Detoxikace s přístrojem Mary Staggs Detox probíhá tak, že uživatel ponoří chodidla do vody, v níž se prostřednictvím elektrolýzy vytváří bioenergetické pole optimálně působící na lidský organismus. Nohou a krví, jimiž původně prochází, je tento bioenergetický impuls následně rozváděn a šířen do celého těla, kde aktivuje naše samoléčebné schopnosti, posiluje imunitu a celkově harmonizuje tělo. Při této stimulaci dochází nejen ke značnému zlepšení již zmiňované mikrocirkulace krve (s jejíž pomocí se tělo intenzivně zbavuje odpadních látek a toxinů), ale i látkové výměny, která je nezbytná pro účinnou autodetoxikaci organismu a správnou funkci orgánů. Proto je také velice důležité před, během i po použití přístroje MSD hodně pít (vodu), aby se mohly odpadní látky dostat rychle z těla ven. Touto tzv. vibrační medicínou je rovněž stimulován celý nervový systém, jenž sám o sobě pracuje na principu elektro-magnetických vzruchů. V neposlední řadě dochází ke stimulaci akupunkturních/akupresusrních bodů, reflexních plošek a zakončení meridiánových drah, které se nacházejí na našich chodidlech. Body na chodidlech odpovídají určitým orgánům v těle, které lze prostřednictvím takovéto stimulace posilovat a léčit.

                               

 

V klinické praxi se potvrdilo, že pravidelné používání  má výrazný účinek na:

Pro koho je detoxikace Body Detox určena?

Pro koho není detoxikace vhodná?

Detoxikační koupel není vhodná ani při akutních stavech těchto nemocí:

Délka detoxikace se odvíjí od věku, zdravotních obtíží a tělesné konzistence. Optimální počet opakování pro celkovou detoxikaci organizmu je 10 – 15 absolvovaných koupelí (standardně 1 – 3 koupele týdně, při intenzivní terapii je možné počet koupelí navýšit).

Příklad některých indikací a doporučený počet koupelí:

 

Detoxikace pomocí bylinných preparátů - poradenství